Skuteczny preparat na suchość w gardle

0
Skuteczny preparat na suchość w gardle

Suchość w gardle jest problemem dość powszechnym, dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku, a jego przyczyny mogą być rozmaite: począwszy od przebywania w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza i stosowania niektórych leków, poprzez stresujące sytuacje, a skończywszy na poważnych schorzeniach.

Uczucie suchości w gardle to często skutek wysuszenia lub podrażnienia błony śluzowej gardła.  Gdy odczuwamy przesuszenie gardła, jamy ustnej i nosa, powinniśmy reagować od razu i zadbać jak najszybciej o ich właściwe nawilżenie.

Z suchością gardła zazwyczaj można próbować poradzić sobie samodzielnie, stosując preparaty dostępne w aptece oraz rozmaite domowe sposoby. Jednak, gdy suchość nie mija, a nawet zaostrza się, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Suchość w gardle – najczęstsze przyczyny

Suchość i drapanie w gardle powodują dokuczliwy dyskomfort, jak na przykład dyskomfort podczas połykania lub mówienia. Co może powodować taki stan? Oto kilka najbardziej powszechnych przyczyn suchości gardła:

 • rozpoczynająca się infekcja górnych dróg oddechowych (zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie migdałków, grypa);
 • stany zapalne w jamie ustnej;
 • odwodnienie organizmu;
 • oddychanie przez usta, spanie z otwartymi ustami, chrapanie;
 • palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu, kawy i mocnej herbaty;
 • przebywanie w pomieszczeniach o suchym powietrzu: ogrzewanych lub klimatyzowanych,
 • nadwyrężenie strun głosowych (np. u wykładowców, aktorów, piosenkarzy, lektorów);
 • zanieczyszczenie powietrza (smog, dym papierosowy, pyły);
 • starzenie się organizmu i stopniowe zanikanie śluzówek i gruczołów ślinowych (kserostomia);
 • stres;
 • choroby o podłożu psychicznym np. nerwice, depresja;
 • menopauza;
 • alergie;
 • cukrzyca;
 • choroba refluksowa przełyku;
 • niedobory witamin z grupy B oraz żelaza.

Sposoby na suchość w gardle

W eliminowaniu suchości i drapania w gardle ważne jest właściwe nawadnianie organizmu: picie wody oraz naparów z ziół w ilości około 2L dziennie. Należy jednocześnie pamiętać o ograniczeniu kawy i mocnej herbaty, które wysuszają śluzówkę.

Ponadto, warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza otoczenia lub pomieszczenia, w którym przebywamy; optymalna wilgotność powietrza to ta na poziomie 45 -65%.

Ważne jest również utrzymywanie prawidłowej wilgotności błony śluzowej jamy ustnej, poprzez jej nawilżanie i wspomaganie jej regeneracji. Do tego celu szczególnie przydatne będą na przykład domowe płukanki z siemienia lnianego lub naparów ziołowych oraz preparaty dostępne w aptekach bez recepty.

Preparaty na suchość w gardle

Dobre preparaty na suche gardło najczęściej zawierają w swoim składzie substancje nawilżające, regenerujące i przeciwbakteryjne:

 • śluzy roślinne: prawoślaz lekarski, porost islandzki, podbiał, nasiona lnu, dziewannę;
 • rumianek, nagietek,
 • oliwę z oliwek,
 • kwas hialuronowy,
 • aloes,
 • glicerynę,
 • alantoinę,
 • mannitol i ksylitol,
 • witaminy A + E, witaminy z grupy B.

Skuteczne preparaty na suchość gardła mają określone zadania:

 • pobudzają wydzielanie śliny,
 • powlekają gardło warstwą ochronną,
 • utrzymują prawidłowy poziom nawilżenia śluzówki.

Takim preparatem jest na przykład Fiorda pastylki do ssania: http://fiorda.pl, które tworzą na błonie śluzowej gardła powłokę ochronną i tym samym chronią błonę śluzową jamy ustnej i gardła.

W przypadku, gdy suchość w ustach utrzymuje się, pomimo stosowania farmaceutyków i domowych sposobów nawilżania gardła, problem należy skonsultować z lekarzem, który zaleci odpowiednie działania.

Artykuł sponsorowany.

Łuszczyca głowy – najważniejsze informacje

0
Łuszczyca głowy

Łuszczyca głowy to niezakaźna choroba. Wyróżnia się dwa typy tej choroby – dziedziczny, który objawia się przed ukończeniem 40. roku życia oraz łuszczycę dorosłych, która objawia się przede wszystkim w starszym wieku. Jak rozpoznać łuszczycę i co warto o niej wiedzieć? Sprawdź poniżej. 

Jakie są objawy łuszczycy głowy?

Łuszczyca głowy to najpopularniejsza odmiana łuszczycy. Najczęściej objawia się ona poprzez świąd, pieczenie, zaczerwienienie oraz łuszczenie się skóry. Za rozwój choroby odpowiadają uwarunkowania genetyczne, jak również czynniki środowiskowe, takie jak stres, zażywanie używek, nawracające infekcje skóry, mające podłoże bakteryjne lub wirusowe, a także choroby autoimmunologiczne, które osłabiają odporność. Przebieg łuszczycy głowy jest jednak zazwyczaj u każdego pacjenta nieco inny. Zazwyczaj choroba powoduje duży dyskomfort z uwagi na miejscowe pieczenie i zaczerwienienie. Zmiany zapalne mogą rozlewać się na kark i szyję, a także sprawiać, że włosy będą nadmiernie wypadać.

Jak leczyć łuszczycę głowy?

W pierwszej kolejności należy poprawnie zdiagnozować łuszczycę głowy. Lekarze zazwyczaj nie mają z tym problemu, bowiem zmiany skórne przy tego typu chorobie są dość charakterystyczne. Skóra objęta stanem zapalnym jest sucha, szybko obumiera, odpada, a także ma odcień srebrzystej łuski, przypominającej delikatne oraz cienkie płatki. W początkowej fazie choroby może ona zostać pomylona z łupieżem.

W leczeniu łuszczycy głowy niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja oraz higiena skóry głowy. W tym celu warto zastosować profesjonalne dermokosmetyki, które opóźnią obumieranie komórek, złagodzą stany zapalne, a także wzmocnią cebulki włosów. Zastosowanie znajdzie także terapia farmakologiczna (stosowana ogólnie lub miejscowo), przy czym musi ona zostać indywidualnie dobrana do pacjenta. Leczenie ma na celu przejęcie kontroli nad chorobą i przebiega głównie objawowo. Schorzenie to bowiem nie jest uleczalne, gdyż na razie medycyna nie wskazała jeszcze, jakie są przyczyny jego rozwoju.

Pielęgnacja skóry głowy to podstawa

Warto podkreślić, że łuszczyca jest chorobą, która często nawraca. W związku z powyższym należy kompleksowo pielęgnować skórę głowy. Jeżeli ograniczymy się jedynie do stosowania leków, a zaniedbamy właściwą higienę, to leczenie nie przyniesie zamierzonych rezultatów. Zaznaczyć należy, że na rynku można odnaleźć dermokosmetyki dedykowane właśnie osobom zmagającym się z łuszczycą. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych kosmetyków nie mają one w swoim składzie substancji wysuszających, dzięki czemu znacznie bardziej sprawdzą się u chorych. Spowodują bowiem, że skóra nie będzie się przesuszać, a w konsekwencji – objawy schorzenia nie będą się nasilać.

Młody wygląd bez wyrzeczeń – wypróbuj lifting HIFU SonoQueen

0
lifting HIFU SonoQueen

Jeżeli chcesz trwale poprawić urodę, nie oznacza to wcale, że musisz decydować się na bolesną operację plastyczną. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycyny estetycznej możesz efektywnie odmłodzić skórę, bez naruszania jej powierzchni. Przykładem jest lifting HIFU SonoQueen. Sprawdź, na czym polega ten rewolucyjny zabieg.

Ile kosztują usługi trenera personalnego?

Ile kosztują usługi trenera personalnego

Samodzielny trening nie zawsze jest efektywny. Można szybko stracić motywację, a dobór odpowiednich ćwiczeń często jest kłopotliwy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy ćwiczymy z trenerem personalnym. Jednak czy zalety, płynące z takiej współpracy, są proporcjonalne do kosztów i z czego wynikają te ostatnie? Jeśli się nad tym zastanawiasz, podpowiemy ci.

Czym dokładnie zajmuje się trener personalny?

Trener personalny to osoba z profesjonalnym wykształceniem i doświadczeniem, której zadaniem jest uczestniczyć w realizacji osobistych celów ćwiczącego. W pierwszej kolejności trener personalny pomaga określić te cele i opracować konkretny plan, który posłuży do ich realizacji. W ramach tego planu pomaga w opracowaniu konkretnych ćwiczeń, dopasowanych do potrzeb, oczekiwań i możliwości. Ustala konkretny plan treningowy, mówiąc, kiedy i jakie konkretnie ćwiczenia będą wykonywane.

Co więcej, podejmuje się udzielania konsultacji dietetycznych, które pomagają w osiągnięciu celu. Uczestniczy w ćwiczeniach, nadzorując ich prawidłowe wykonanie, ale także motywując do dalszej pracy.

Koszt pracy trenera

Koszt trenera personalnego to zatem nie tylko koszt jego uczestnictwa w zajęciach, ale także całego przygotowania, związanego z kompleksowym działaniem. Wliczany jest w to czas konsultacji, opracowania planów, ale także kwestia uwagi i zaangażowania, z jakimi pracuje.

Warto zauważyć, że aby działania trenera personalnego były skuteczne, musi on posiadać także bardzo szeroką wiedzę o anatomii człowieka, czy odpowiednich ćwiczeniach, dostosowanych do różnych problemów zdrowotnych i celów ćwiczącego. Musi także posiadać umiejętności dietetyka oraz zdolność nawiązania kontaktu i podtrzymania odpowiedniej motywacji.

Klasyczna siłownia, czyli dodatkowy koszt

W przypadku klasycznej siłowni obecność trenera personalnego nie jest wymagana. Dlatego też jego uczestnictwo w ćwiczeniach jest dodatkowo płatne, a konkretne koszty zależą od wielu czynników, w tym jego doświadczenia, zakresu usług, czy choćby miasta.

Trening EMS – zawsze z trenerem personalnym

Zupełnie inaczej wyglądają sesje EMS. Obecność trenera personalnego jest w nich konieczna, ponieważ to on ustala nie tylko ćwiczenia, ale też obsługuje system, dobierając odpowiednią częstotliwość impulsów. EMS trening nie dolicza więc dodatkowych kosztów czasu i zaangażowania trenera personalnego, gdyż opiera się na jego kompleksowej pracy. Z tego powodu jest to idealny system dla każdego, komu zależy przede wszystkim na pełnej indywidualizacji działań podczas treningu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Badanie ojcostwa – co warto wiedzieć?

0
Badanie ojcostwa

Badania pokrewieństwa, czyli test na ojcostwo jest aktualnie jedną z najbardziej skutecznych metod, które pozwala na ustalenie ojcostwa. Służy temu test DNA, które pomagają w skutecznym ustaleniu, czy poddawany badaniu mężczyzna jest biologicznym ojcem, lub nie. Wynik tekstu gwarantuje niemal stuprocentową pewność.

Na czym polega test DNA na ojcostwo?

Badanie DNA polegają na ostatecznym ustaleniu zgodności pokrewieństwa domniemanego ojca z dzieckiem. Standardowe badania ojcostwa polega na porównaniu wzorów Dna (profili genetycznych) pochodzących od ojca oraz dziecka, aby możliwe było potwierdzenie lub zaprzeczenie ojcostwa.

Oferowane przez laboratorium badawcze akredytowana badania DNA obejmują analizę 24 markerów. Tylko takie pobranie próbek są pomocne w zakresie ustalania ojcostwa i gwarantują otrzymanie wyników, które spełniają najwyższe normy. Możliwe jest to np. na stronie: https://diag.pl

Tę opinie wyrażają także specjaliści i naukowcy, którzy zgodnie twierdzą, że ustalenie ojcostwa i wydanie wiążącej opinii, musi zawierać badania ojcostwa w zakresie powyżej 21 markerów DNA.

Kiedy warto przeprowadzić test na ojcostwo?

Ustalenie ojcostwa powinno następować wówczas, gdy biologiczne ojcostwo nie jest pewne. Także i matka może sprawdzić, czy dana osoba jest biologicznym ojcem dziecka. Dzięki takiemu badaniu otrzymuje się pewną i jednoznaczną odpowiedź.

Test DNA na ojcostwo w postępowaniu sądowym umożliwia uzyskanie opinii, która stanowi mocny dowód. Jest to niezbędne na przykład podczas sprawy rozwodowej lub sprawy o alimenty.

Czy test genetyczny daje pewny wynik?

W certyfikowanym laboratorium, gdzie stosuje się markery genetycznie na poziomie ponad 21 markery DNA istnieje co najmniej 1000 krotnie większa szansa uzyskania wiarygodnego wyniku, porównując z laboratorium, których testy obejmują jedynie 16 markerów. Niektóre placówki wynik testu DNA badają dwukrotnie, co zmniejsza ryzyko pomyłki. Jeżeli chodzi o ustalenie ojcostwa, po śmierci również istnieje taka opcja – wówczas pobranie materiału i jego badanie obejmuje do 40 markerów DNA.

Pobranie wymazu i analizy pozwalają w 100 % wykluczyć ojcostwo, oraz potwierdzić je z prawdopodobieństwem na poziomie 99 %.

Jak pobrać materiał do badań DNA na ojcostwo?

Pobranie próbek do testów na ojcostwo polega na wymazie z wewnętrznej strony policzka. Procedura jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Testy DNA anonimowe pobierane są samodzielnie, stosując dowolne próbki, które wysyłane są w zestawie do zamówionego testu. Jeżeli chodzi o badania dla celów sądowych – to są one organizowane przez upoważniony do tego personel.

Czyj materiał jest niezbędny do badania na ojcostwo?

Jeżeli chodzi o zamówienie zestawu – testu DNA w celu ustalenia ojcostwa, uczestnictwo matki nie jest konieczne. W takim przypadku uczestnicy, którzy muszą być obecni przy badaniu to domniemany ojciec i dziecko. Umożliwia to pewne i rozstrzygające badanie ojcostwa bez udziału matki.

Jeżeli chodzi o sprawdzanie ojcostwa dla celów sądowych, to wymagane jest uczestnictwo matki, dziecka oraz domniemanego ojca, a także okazanie danych personalnych np. dokument tożsamości matki, ojca i akt urodzenia dziecka.

Jak będzie wyglądał wynik badania?

Wynik testu na ojcostwo zawiera porównanie danej ilości markerów od obu osób poddanych testowi, oraz interpretację wyniku. Genetyczne markery są ułamkami DNA, które muszą pokrywać się częściowo u osób, które są ze sobą spokrewnione. W analizie znajdują się informacje o tym, czy między badanymi istnieje pokrewieństwo oraz w jakim stopniu. Wynik oczywiście musi być poświadczony podpisem diagnosty.

Osłabiona odporność – kogo dotyka ten problem?

0
Osłabiona odporność

Pierwszym objawem spadku odporności są częste infekcje. Ciągłe powtarzające się przeziębienia lub zapalenie gardła jest oznaką niskiej odporności. Szczególnie gdy nasi bliscy pozostają całkiem zdrowi, podczas gdy choroba rozłożyła nas na łopatki. Jest to dostateczny dowód na to, że nasz układ immunologiczny działa słabiej od innych. Nie powinniśmy słuchać mitów, że tacy po prostu jesteśmy. Warto wziąć sprawy w swoje ręce. Preparaty na wzmocnienie organizmu są dobrą metodą na szybki powrót do zdrowia, ale również warto skupić się na dobraniu właściwego sposobu żywienia. Każdy preparat wzmacniający organizm jest inny, wystarczy dobrać ten właściwy.

Niewystarczająca ilość snu

Osoby permanentnie niewysypiające się mają zakłócone funkcjonowanie układu odpornościowego. Liczba limfocytów zostaje zmniejszona, a wraz z nimi szansa na zniszczenie chorobotwórczych drobnoustrojów. Wskazane jest przeznaczenie na sen około 8 godzin dziennie. Nie zawsze jednak jest to decyzja zależna od nas. Pewne zawody wymagają poświęcenia w postaci choćby 3 zmianowej zmiany. Preparaty na wzmocnienie organizmu nie powinny zaszkodzić w tym przypadku, dlatego warto ich spróbować.

Kuracja antybiotykami zaburza florę bakteryjną

Antybiotyki są przypisywane przez lekarzy w przypadku konkretnych chorób. Pacjenci popełniają karygodny błąd, nie wykupując probiotyków polecanych przez lekarza. Skład flory bakteryjnej znajdującej się w przewodzie pokarmowym zostaje zmieniony, ponieważ antybiotyk wpływa również na korzystne bakterie. W tym przypadku preparaty na wzmocnienie organizmu również są wskazane. Czosnek, który jest chętnie dodawany do preparatów wzmacniających organizm, działa drażniąco, chociażby na pasożyty. Potrafią one powędrować w dół jelita a później zostać wydalone. Warto wiedzieć, że flora bakteryjna wspiera układ odpornościowy. Do diety należy dołączyć kiszoną kapustę lub ogórki, które zawierają żywe kultury bakterii.

Papierosy wrogiem odporności

Papierosom i innym wyrobom tytoniowym można zarzucić wiele. Wytworzenie się wolnych rodników, osłabiających układ obronny organizmu. Śluzówki są mocno podrażniane, ułatwiając drobnoustrojom, przedostanie się do organizmu. Powodów, dla których powinniśmy przestać palić, jest wiele. Brak szacunku do osób niepalących przebywających w otoczeniu palacza lub rak we wszelkiej możliwej postaci powinien skłonić do rzucenia tego zupełnie zbędnego produktu. Preparaty na wzmocnienie organizmu mają szansę nam pomóc. Jeśli jednak będziemy utrudniać im działanie poprzez palenie, to nigdy nie będą miały możliwości uwolnić pełnego spektrum działania.

Jakie są objawy zaćmy?

0
Jakie są objawy zaćmy

Zaćma, będąca jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty u ludzi na całym świecie, polega na częściowym lub całkowitym zmętnieniu soczewki. To z kolei sprawia, że ta traci swoją podstawową cechę, którą jest przejrzystość. W efekcie pacjent może zauważyć postępujące pogarszanie się wzroku, prowadzące nawet do jego utraty. Jakie są pierwsze objawy zaćmy? Po czym rozpoznać rozwijającą się kataraktę i jak przebiega jej leczenie? 

Zaćma – podstępna choroba osób w każdym wieku

Zaćma jest zmętnieniem naturalnie przejrzystej soczewki. Za najczęściej występującą uważa się zaćmę starczą, która związana jest z procesem starzenia się. W rzeczywistości ta występuje także u osób młodych, a spowodowana może być chociażby cukrzycą, krótkowzrocznością czy urazami. Jest to podstępna choroba, która może rozwijać się latami.

Postępującego procesu mętnienia soczewki nie można zatrzymać leczeniem farmakologicznym. Jedynym skutecznym sposobem jej usunięcia jest leczenie zaćmy, polegające na operacyjnym usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną soczewką wewnątrzgałkową. Efekty leczenia widoczne są praktycznie od razu po zabiegu, a pacjent może cieszyć się lepszą ostrością widzenia.

Pierwsze objawy zaćmy: jak ją rozpoznać?

Pierwsze objawy zaćmy są bardzo często bagatelizowane przez chorych. Ponieważ rozwijającej się chorobie nie towarzyszy ból, często jest ona mylnie utożsamiana z naturalnym pogorszeniem się wzroku. Najczęściej jednak głównym objawem mogącym świadczyć o rozwijającym się procesie mętnienia soczewki jest wyraźne obniżenie ostrości widzenia.

Choremu może doskwierać także tzw. zjawisko olśnienia, które występuje podczas patrzenia na źródło światła, problemy z oceną odległości, zaburzenia widzenia kolorów, zamglony obraz czy jednooczne dwojenie. W zależności od rodzaju zaćmy nabytej, pacjenci mogą odczuwać jednak nieco inne problemy ze wzrokiem – wyjaśniają eksperci serwisu leczsiezagranica.pl.

Rodzaje zaćmy nabytej i ich objawy

W przypadku zaćmy nabytej, możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje: zaćmę podtorebkową tylną, zaćmę jądrową oraz korową. W przypadku tej pierwszej pacjent skarży się na spadek ostrości widzenia przede wszystkim z bliska. Bardzo często występuje też zjawisko olśnienia, gorsze widzenie przy jasnym świetle oraz pogorszenie widzenia zmierzchowego.

U osób, u których rozwija się zaćma jądrowa, najczęściej można zanotować gorsze widzenie w dużym nasłonecznieniu i jaśniejszym świetle, a co najważniejsze – zauważalny jest zdecydowanie większy problem w widzeniu z daleka. W przypadku ostatniej – zaćmy korowej – możemy zaobserwować nagłe pogorszenie ostrości widzenia, której może towarzyszyć także dwojenie jednooczne. Pacjenci skarżą się na gorsze widzenie o zmroku i w ciemnych pomieszczeniach.

Jak przebiega leczenie zaćmy?

Pacjenci obserwujący którykolwiek z niepokojących objawów powinni zgłosić się do okulisty. Nie warto czekać do chwili, kiedy pogorszenie widzenia znacznie obniży nasz komfort życia i uniemożliwi swobodne poruszanie się. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, zabieg usunięcia zaćmy jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Za jedyną skuteczną metodę leczenia zaćmy uznaje się jej operacyjne usunięcie. Leczenie przeprowadzane jest w ramach chirurgii jednego dnia i polega na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej nową, sztuczną. Poprzez niewielkie, około dwumilimetrowe nacięcie, lekarz rozbija soczewkę najczęściej ultradźwiękami i usuwa ją w procesie tak zwanej fakoemulsyfikacji. Następnie  wprowadza zwijalną soczewkę, której rozprostowanie następuje już naturalnie wewnątrz torebki. Zabieg usunięcia zaćmy nie powinien trwać dłużej niż pół godziny, a po krótkiej obserwacji, jeszcze tego samego dnia, pacjent może wrócić do domu. Jeśli zależy Ci na szybkim i bezpiecznym zabiegu, skontaktuj się ze specjalistami leczsiezagranica.pl poprzez formularz na stronie https://leczsiezagranica.pl/#kontakt.

Perfumy unisex – 3 najlepsze zapachy dla niej i dla niego od marki Calvin Klein

0
Perfumy unisex

Większość z nas, niezależnie od płci, nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji bez skropienia skóry swoimi ulubionymi perfumami. Dla każdego definicja idealnej kompozycji może być jednak zupełnie inna – jedni wolą świeże nuty cytrusów, inni natomiast wybiorą słodką woń kwiatów czy intensywne piżmo. W ostatnich latach coraz większe grono miłośników zbierają jednak uniwersalne zapachy dla kobiet i mężczyzn, czyli perfumy unisex. Chociaż klasyczny podział na perfumy damskie i męskie nadal dominuje, to świat zapachów stał się znacznie bardziej urozmaicony. Perfumy unisex doskonale sprawdzą się na co dzień, ale są też niezwykle wygodną opcją na podróże. Poznaj 3 najlepsze uniwersalne zapachy marki Calvin Klein i znajdź wśród nich swój ulubiony.

Calvin Klein CK All

CK All marki Calvin Klein to cytrusowe perfumy przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, które zostały wydane w 2017 roku. Tego czystego i przyciągającego zapachu nie da się zaszufladkować – jest idealny dla osób chcących podkreślić swoją niezwykłą, indywidualną osobowość i bunt. Nutami głowy w CK All są bergamotka, mandarynka i kwiat grejpfruta, nutami serca jaśmin, rabarbar, frezja i lilia, z kolei nuty bazy to bursztyn, piżmo i wetyweria. Tę niezwykle ciekawą kompozycję stworzyli Alberto Morillas i Harry Fremont.

Calvin Klein CK Be

CK be marki Calvin Klein to kwiatowo – drzewno – piżmowe perfumy unisex wydane w 1996 roku. Ich twórcą jest ceniony perfumiarz Rene Morgenthaler. Nutami głowy są w nich lawenda, nuty zielone, bergamotka, mięta, jałowiec i mandarynka, nuty serca to trawa, brzoskwinia, jaśmin, frezja, magnolia i orchidea, natomiast nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, cedr, wanilia, opoponaks i bursztyn. Zapach CK Be jest tak wyjątkowy jak osoba, która go nosi – jest on inspiracją do bycia sobą w każdej sytuacji.

Calvin Klein CK One

CK One to zapach, który i kobiety, i mężczyźni kochają za silną inspirację naturą, ale z dodatkiem nowoczesnego charakteru. Ta kompozycja doskonale sprawdzi się u osób aktywnych, które fascynuje piękno i siła przyrody. Te, należące do kategorii cytrusowo – aromatycznych, perfumy zostały skomponowane w 1994 roku przez Alberto Morillas i Harrego Fremont. Nutami głowy w CK One są cytryna, nuty zielone, bergamotka, ananas, mandarynka, kardamon i papaja, nuty serca to konwalia, jaśmin, fiołek, gałka muszkatołowa, róża, irys i frezja, a nuty bazy to piżmo, cedr, drzewo sandałowe, mech dębowy, zielona herbata i bursztyn. Jeśli skusił Cię ten zapach, lub chcesz poznać inne perfumy Calvin Klein, koniecznie odwiedź sklep internetowy Perfumy.pl – https://perfumy.pl/firm-pol-5-Calvin-Klein.html. Można tam znaleźć nie tylko ogromny wybór perfum, ale również kupić je w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny – terapia na własną rękę

0
Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny

Po postawieniu diagnozy zastanawiasz się nad kupnem odpowiedniego sprzętu do rehabilitacji? Czy pragniesz zostać w domu i doglądać własnego zdrowia za pomocą sprzętu medycznego? Warto abyś dowiedział się co nieco o najlepszych urządzeniach i ich cenach.

Sprzęt do rehabilitacji

Istnieje wiele rodzajów sprzętu rehabilitacyjnego, zależnie od tego jakiej części ciała dotyczy rehabilitacja i jak poważne jest zaburzenie. Akcesoria możemy podzielić na: wózki inwalidzkie, chodziki, laski, balkoniki, stabilizatory stawowe oraz stabilizatory kręgosłupa. Te pierwsze najczęściej służą ludziom, którzy nie są w stanie samodzielnie się przemieszczać. Balkoniki, laski i chodziki przysłużą się szczególnie pacjentom, którzy po urazie ortopedycznym lub chorych neurologicznie. Stabilizatory odpowiedzialne są za przyspieszenie procesu gojenia urazu oraz za złagodzenie bólu.

Głównym zadaniem sprzętu rehabilitacyjnego jest pomoc w codziennym funkcjonowaniu, odzyskanie sprawności sprzed urazu i choroby.

Sprzęt medyczny

Istnieje kilka urządzeń, bez których się nie obejdziesz i byle przeziębienie może okazać się bardzo ciężkie dla Twojego zdrowia. Możemy tutaj wymienić sprzęt codziennego użytku taki jak termometr, inhalator, ciśnieniomierz czy bandaże. Mniej oczywiste, ale coraz bardziej popularne ze względu na pandemię stały się koncentratory tlenu, ssaki oraz pulsoksymetry. Tego typu urządzenia pozwolą Ci na doraźną kontrolę stanu swojego zdrowia, dzięki czemu możesz podjąć szybkie działanie prowadzące do gabinetu lekarskiego.

Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny – ile kosztuje?

Większość sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego nie jest droga. Dzięki temu każde, przeciętne gospodarstwo domowe może pozwolić sobie na posiadanie podstawowych urządzeń i akcesoriów. Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny rozpoczyna swój cennik od bandaży elastycznych, które możesz znaleźć już w cenie 11 złotych. Nieco droższe mogą okazać się laski inwalidzkie i korektory wad postawy – mogą kosztować około 50 złotych. Najdroższe będą wózki inwalidzkie – około 500 złotych.

Jeśli chodzi o sprzęt medyczny to ceny rozpoczynają się od około 10 złotych za termometr, a kończą na około 3 tysiącach złotych za koncentrator tlenu.

Zalety stosowania suplementów diety

0
Zalety stosowania suplementów diety

Coraz szybsze tempo życia, stres i mnogość codziennych obowiązków – to tylko niektóre z czynników, które wielu osobom utrudniają na co dzień utrzymanie zbilansowanej diety. Ogromnym problemem jest jednak nie tylko spożywanie za małej ilości warzyw, owoców czy też ryb. Dużym problemem jest również fakt, że obecnie te pozornie zdrowe produkty bywają mocno zanieczyszczone lub z uwagi na niedobory składników odżywczych w glebie pozbawione większości swoich zdrowotnych walorów. To wszystko powoduje, że coraz więcej osób zmaga się z wieloma dolegliwościami odbierającymi im codzienną radość życia oraz dobre samopoczucie. Na szczęście nowoczesne suplementy diety pomagają wyrównać wszelkie niedobory i kompleksowo poprawić dobrostan organizmu.

Witamina D – wszechstronny suplement pierwszej potrzeby

Ze względu na swoje położenie geograficzne w Polsce powszechne są niedobory witaminy D. A jej braki w organizmie wpływają w sposób negatywny na odporność, samopoczucie, kondycję mięśni oraz stan kości i zębów. Dlatego suplementy z witaminą D powinny stanowić uzupełnienie diety każdego, kto chce zdrowo i aktywnie żyć. Dla największej efektywności warto sięgać po suplementy w formie kapsułek z olejem roślinnym, ponieważ w tej formie witamina D jest najlepiej przyswajana.

Podkręcony metabolizm to również zasługa suplementów

Niehigieniczny, siedzący tryb życia sprzyja sytuacji, w której nabierany nadmiarowych kilogramów. Odpowiednio dobrane suplementy diety są niezwykle pomocne w walce z tym zbędnym tłuszczykiem. Należy wybierać głównie tak skomponowane produkty, które będą wspomagać metabolizm, poprawiać gospodarkę cukrową oraz przyśpieszać spalanie tłuszczu. Ważnym składnikiem suplementów na odchudzanie jest także błonnik, który usprawnia pracę jelit. W tej grupie warte uwagi są między innymi suplementy z młodym jęczmieniem czy też z karczochem.

Suplementy sposobem na sprawniejszy umysł

Od wielu lat mówi się, że odpowiednie funkcjonowanie mózgu i całego układu nerwowego można stymulować poprzez uzupełnienie poziomu pewnych substancji w organizmie. Odpowiedzią na tę potrzebę są suplementy diety, w których znajdują się takie wartościowe składniki jak kwasy omega-3, żeń-szeń czy też ginkgo biloba. Bardzo interesującą grupę stanowią suplementy, które odpowiadają na bardziej specyficzne potrzeby w tym aspekcie, jak choćby melatonina na zdrowy sen bądź preparaty pomagające zredukować stres.

Łatwiej zadbać o urodę od wewnątrz

Nawet najbardziej specjalistyczne zabiegi kosmetyczne nie dadzą spektakularnych efektów, jeśli w naszym organizmie brak kluczowych witamin czy też mikroelementów. Na szczęście istnieje szereg suplementów, które w pozytywny sposób oddziałują na urodę. Przykładowo biotyna to specjalistyczny suplement, który wzmacnia włosy oraz przyśpiesza ich wzrost. Z kolei preparaty z krzemem i cynkiem pomagają osiągnąć gładką skórę oraz mocne paznokcie, a ekstrakt z bratka to składnik, który szczególnie polubią osoby z cerą tłustą czy też trądzikową.