Wybierasz się na pedicure w Lublinie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać i czuć się atrakcyjna. Na pewno na pierwszym miejscu są zadbane dłonie praz stopy. Dlaczego warto wybrać się do profesjonalnego salonu? Czego się spodziewać? Jakich błędów unikać?

Pedicure

Pedicure to zabieg, który polega na usunięciu skórek i wyrównaniu paznokci u stóp. Następnie przystępuje się do malowania paznokci, a także wykonywany jest peeling oraz masaż stóp. Wszystko z zastosowaniem profesjonalnych preparatów o właściwościach pielęgnacyjnych.

Wiele pań decyduje się na taki zabieg w domu. Jednak zdecydowanie lepszym wyborem będzie udanie się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Ponieważ możemy się rozczarować efektami takiej samodzielnej pielęgnacji w porównaniu z tym wykonanym w gabinecie.

Najczęściej popełniane błędy

Najczęściej do skracania paznokci używamy metalowych nożyczek, obcinaczy i pilników. Zachęca nas to, że to po prostu szybki sposób, Jednak ma opłakane skutki, ponieważ bardzo niekorzystnie na kondycję paznokci – łamią się i rozwarstwiają.

Odsuwanie skórek i wycinanie sprawia nam trudność, a ponieważ posługujemy się metalowymi narzędziami często prowadzi do skaleczeń. Należy pamiętać, że także możemy uszkodzić macierz i łożysko paznokcia. Kolejny często popełniany błąd to użycie zbyt ziarnistych polerek. Nieumiejętne korzystanie z nich przy polerowaniu paznokci może prowadzić do zniszczenia płytki i zwiększyć łamliwość paznokci.

Profesjonalny pedicure w salonie kosmetycznym

Jeśli nie chcesz tracić czasu, a dodatkowo sprawić sobie trochę przyjemności to warto wybrać się do salonu kosmetycznego. Pedicure wykonany przez profesjonalnie przeszkolony personel z pewnością przywróci naszym stopom zdrowy i estetyczny wygląd. Możesz mieć pewność, że zabieg będzie wykonany perfekcyjnie i bez szkody dla paznokci. Dodatkowo preparaty z linii dostępnych dla salonów, a nie te z drogerii znacznie podniosą poziom wykonania pedicure.

Jeśli chcesz się zrelaksować i zadbać o swoje stopy zapraszamy na pedicure w Lublinie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ