Problemy ze skórą

Niewiele chorób w równym stopniu wpływa na jakość życia społecznego i samopoczucie pacjenta jak łuszczyca. Pojawiające się na rękach, dekolcie czy twarzy zmiany skórne bardzo mocno nadwyrężają pewność siebie osoby dotkniętej tą dolegliwością i bardzo często przyczyniają się do ograniczenia kontaktów z innymi. Łuszczyca nie zagraża życiu, jednak niewątpliwie przyczynia się do znaczącego obniżenia jego jakości. Na szczęście dobry dermatolog jest w stanie w znacznym stopniu ograniczyć przykre dolegliwości towarzyszące łuszczycy.

Dermatolog Warszawa łuszczyca – jak może Ci pomóc?

Niestety, pomimo faktu, że łuszczyca nie jest zaraźliwa, kilkucentymetrowe wykwity skórne wraz ze srebrnymi łuskami na powierzchni skóry wyglądają na tyle niepokojąco, że często wywołują obawy o zarażenie i są mylone z grzybicą. Ignorowana nie ustępuje samoistnie, a postępujące zmiany prowadzą do coraz głębszej izolacji społecznej osoby nią dotkniętej. Jak może pomóc dermatolog?

Nie wiadomo dokładnie jakie procesy wpływają na pojawienie się zmian charakterystycznych dla łuszczycy skóry – podejrzewane są geny, funkcjonowanie układu immunologicznego, a także stres i przebyte infekcje. Jednak pomimo tych ograniczeń w  rozpoznaniu samej choroby, możliwy jest pewien postęp w niwelowaniu zmian przez nią wywołanych. Dobry dermatolog po rozpoznaniu zleci zastosowanie odpowiedniej terapii – najczęściej będą to retinoidy, kwas salicylowy czy niektóre spośród leków immunosupresyjnych. Wiele zależy od stadium choroby oraz reakcji organizmu na podjęte leczenie. Uzupełniająco stosowane są pochodne witaminy D3 czy natłuszczanie skóry.

Leczenie w klinice medycyny estetycznej – dodatkowe możliwości

Osoby zmagające się z łuszczycą mogą skorzystać z wielu dodatkowych zabiegów w gabinecie medycyny kosmetycznej, które świetnie uzupełnią leczenie dermatologiczne. Dermatolog Warszawa łuszczyca może przepisać Ci fotochemioterapię, która bazuje na kombinacji leków fotouczulających z naświetlaniem laserem. Pozwala to na uszkodzenie zmienionej chorobowo skóry i zastąpienie jej nową, wolną od niechcianych zmian. Efektem ubocznym jest poprawa jędrności nowej skóry. Inny zabieg wykorzystywany przy leczeniu łuszczycy to ozonoterapia. Dzięki podskórnej iniekcji ozonu dochodzi do wzrostu syntezy białkowej i szybszej odbudowy skóry.

Łuszczyca skóry – nie skazuj się na izolację!

Niezależnie od umiejscowienia zmian na Twojej skórze i tego, jak duży obszar Twojego ciała jest dotknięty zmianami, nie jesteś skazany na izolację społeczną i kompleksy związane z widocznymi zmianami. Wykorzystaj możliwości, jakie daje Ci dermatolog Warszawa łuszczyca i podejmij skuteczną walkę ze skutkami łuszczycy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ