Paznokcie hybrydowe – nowa moda

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Bardzo ważne są też paznokcie, które powinny przez cały czas być bez zarzutu. Niestety, ich pielęgnacja bywa czasochłonna i wymaga wiele pracy. Zdarza się, że domowe zabiegi się nie sprawdzają, a lakier nie chce się długo utrzymywać. Na szczęście producenci wychodzą na wprost naszym oczekiwaniom i jakiś czas temu na rynku pojawiły się lakiery hybrydowe. Jest to doskonałe połączenie zwykłego lakieru oraz żelu do manicure, dzięki temu utrzymuje się nawet do trzech tygodni.

Na czym polega manicure hybrydowy i dlaczego cieszy się taką popularnością?

Manicure hybrydowy to nic innego jak zwykły manicure tylko wykonany z pomocą bardziej trwałego lakieru. Jego popularność wynika z faktu, że jest niezwykle trwały. Lakier przez kilka tygodni prezentuje się bez zarzutu. Nie musimy się martwić żadnymi odpryskami ani zadrapaniami. Lakier jest odporny na wszelkie środki chemiczne, więc bez problemu możemy z nim wykonywać wszystkie prace domowe. Dodatkowo pod lakierem hybrydowym łatwo zapuścić paznokcie, ponieważ doskonale utwardza on płytkę. Nie musimy ich też skazywać na wieczne malowanie i zmywanie, co również ma doskonały wpływ na stan paznokci.

Jakie są zalety manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularność na całym świecie. Jego główną zaletą jego wyjątkowa trwałość. Ta innowacyjna metoda stanowi połączenie najlepszych cech żelu i zwykłego lakieru. Dlatego manicure hybrydowy utrzyma się nawet kilkanaście dni. W tym czasie nie ściera się i nie musimy martwić się o odpryski. Wszystko to zasługa tego, że utwardzany jest w lampie UV. Ponadto, uzyskuje piękny połysk, a po jego wykonaniu nie musimy czekać aż zaschnie i od razu wrócić do codziennych czynności. To wszystko elementy z manicure żelowego.

Jednak manicure hybrydowy ma też cechy zwykłego lakieru. Po pierwsze, wykonanie manicure hybrydowego nie łączy się zbyt dużą ingerencją w płytkę paznokcia, więc go nie uszkodzimy. Lakier hybrydowy jest bardzo elastyczny i cienki tak jak zwykły lakier, a uzyskany efekt jest bardziej naturalny niż po wykonaniu paznokci żelowych lub akrylowych. W dodatku cena manicure hybrydowego nie jest zbyt wygórowana, więc każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.

Jak się wykonuje manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy zaczyna się od usunięcia skórek. Następnie nadajemy paznokciom odpowiednią długość oraz kształt. W kolejnym kroku polerujemy i odtłuszczamy płytkę specjalnym preparatem. Następnie przechodzimy do malowania. Zaczynamy od nałożenia bazy i utwardzamy ją pod lampą UV.

Paznokcie hybrydowe – nowa moda

Następnie nakładamy jedną lub dwie warstwy lakieru, który również utwardzamy pod lampą. Na koniec nakładamy i utwardzamy specjalny top, a później zmywamy jego wierzchnią warstwę. W ten sposób mamy pewność, że manicure utrzyma się przez długi czas. Pod koniec warto też natłuścić skórki wokół paznokci oliwką, gdyż lampa może je wysuszać. Wykonanie manicure hybrydowego trwa około 40 minut.

Dla kogo przeznaczony jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy doskonale prezentuje się u kobiet, które mają długie i twarde paznokcie. Mogą się na niego zdecydować również te, które są w trakcie zapuszczania, bo lakier hybrydowy znacznie to ułatwi. Taki rodzaj manicure do doskonałe rozwiązanie na urlop, dzięki temu nie będziemy musiały się martwić o stan naszych paznokci na wyjeździe.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Niestety, manicure hybrydowy nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są choroby paznokci takiej, jak przebarwienia, bruzdy lub pogrubione płytki.

Ponadto, trzeba pamiętać, że mimo trwałości na paznokcie nakładany jest lakier, więc może się zdarzyć, że czasem ulegnie uszkodzeniu. Jednak lepiej nie ratować sytuacji domowym sposobem, bo tylko pogorszymy wygląd naszych paznokci. Trzeba też pamiętać, aby nie zdejmować samodzielnie hybryd, bo możemy uszkodzić płytki. Warto również dać odpocząć paznokciom i czasem robić przerwy od tego rodzaju manicure.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ