Jaki był koszt licówek w 2021 roku

Licówki pomagają one rozwiązać wszelkie problemy związane bezpośrednio z niedoskonałościami zgryzu. Przy problemie z ukruszonym, przebarwionym i pojedynczym zębem – licówki będą świetnym rozwiązaniem. A ile kosztują licówki na zęby? Podpowie, że wiele jest zależne od materiału, z którego są one wykonane. Przejdźmy zatem do konkretów.

Ile kosztują licówki kompozytowe?

Licówki są w rzeczywistości bardzo cienkimi oraz pojedynczymi nakładkami na zęby. Stomatolog licówki przykleja do strony licowej zębów. Jest do tego wykorzystywany specjalny klej. Nie musimy się martwić o bezpieczeństwo tego zabiegu. Przyklejanie licówek jest naprawdę bardzo bezpieczne i na pewno użyty klej nie zaszkodzi naszym zębom. Tego możemy być pewni. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości u swojego dentysty.

Zacznijmy od licówek kompozytowych. Licówki kompozytowe są wykonane z takiego samego tworzywa, z którego są uzupełniane ubytki w naszych zębach. Kompozyty, z których są wykonane licówki, jest bardzo trwały. Można dobrać licówki, które będą idealnie odzwierciedlały kolor naszych naturalnych zębów. Musimy jednak pamiętać o tym, że licówki kompozytowe są na pewno mniej trwałe niż odpowiedniki porcelanowe. Należy je odświeżać lub też wymieniać co jakieś dwa maksymalnie trzy lata. Z kolei licówki porcelanowe mogą nawet przetrwać dziesięć lat. Efektu obu typów licówek jest zbliżony na tyle, że na pierwszy rzut oka odróżnia się ciężko kompozyt od porcelany.

Licówki kompozytowe bywają dosyć drogie. Jednak ich cena ostateczna jest zależna od samego tworzywa, z którego zostały wykonane. Najtańsze są zdecydowanie licówki akrylowe. Koszt licówki akrylowej na jeden ząb to koszt dwustu złotych. Musimy pamiętać o tym, że licówki akrylowe są stosowane tymczasowo, a w zasadzie aż do momentu założenia właściwych licówek. A ile kosztują licówki kompozytowe? Ich koszt to między 250 a 350 złotych za ząb. Najdroższe są na pewno licówki porcelanowe, ale o tym powiemy już za chwilę.

Ile kosztują licówki porcelanowe?

Zanim przejdziemy do ceny, to musimy zastanowić się, jaka jest różnica między licówkami porcelanowymi, a ceramicznymi. Ceramika to materiał wykorzystywany w stomatologii. Od wielu, wielu lat wykonuje się z ceramiki mosty, korony, licówki, wypełniania zębowe oraz protezy.

Ceramika nazywana także bywa porcelaną. Określenia te są bardzo często zamiennie stosowane. Dlaczego właśnie ceramiczne materiały królują w gabinetach dentystycznych? Po pierwsze są one obojętne całkowicie dla tkanki ludzkiej. Po drugie pod względem koloru oraz przeziernością są zbliżone najbardziej do naszych prawdziwych zębów.

Kosz licówek porcelanowych jest bezpośrednio uzależniony od ceramicznego materiału, z którego zostały one wykonane. Za jedną porcelanową licówkę, a więc wykonanej ze skaleniowej porcelany musimy zapłacić między 800 a 2500 złotych. Jak widzimy na załączonym obrazku, rozstrzał w cenach jest dosyć spory.

Ile kosztują licówki w 2022?

Licówki, pod względem zastosowania samego materiału dzielimy na kompozytowe oraz porcelanowe. Ile licówki kosztują w bieżącym roku? Czy podrożały? Każdy dentysta poleca postawić jednak na licówki porcelanowe. Mowa o ich możliwie najwyższej trwałości. Jeśli będziemy dbać odpowiednio o higienę naszej jamy ustnej, a na dodatek będziemy unikać pewnych złych nawyków, jak chociażby obgryzanie paznokci, czy też gryzienie końcówek długopisów, nakładkami porcelanowymi będziemy się cieszyć nawet przez okres dwudziestu lat.

Sprawdź cennik licówek w 2022 roku na stronie https://cdcstomatologia.pl/ile-kosztuja-licowki-porcelanowe-kompozytowe.html

O cenie licówek przede wszystkim decyduje materiał, z którego zostały one przygotowane. Porcelana, z której się wykonuje licówki w najlepszych gabinetach dentystycznych, jest materiałem o bardzo wysokiej jakości. Materiał ten wręcz świetnie reaguje z tkanką ludzkich zębów. Cena opracowania, wykonania, a w końcu założenia licówek porcelanowych to koszt wysokości od 1100 złotych. Gdy wybieramy konkretny już materiał, to nie sugerujmy się jedynie ceną, a przede wszystkim jego wytrzymałością. Bardzo ważne są także cechy, które nadają wygląd naturalny. W związku z powyższym ponad dziewięćdziesiąt procent licówek, na które się decydują pacjenci to właśnie licówki porcelanowe.

Lepiej naszym zdaniem zapłacić nieco więcej i cieszyć się wysoką jakością. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego. Oczywiście uzgodnijmy wszystko z lekarzem i poradźmy się go, abyśmy z efektu byli w pełni zadowoleni. Skoro wydajemy tyle pieniędzy, to nie widzimy innej możliwości. Mamy zamiar chwalić się licówkami, poprzez szeroki uśmiech od ucha do ucha.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ