Jak wykonać 300 brzuszków?

Specjalny program 300 brzuszków został przede wszystkim stworzony z myślą o uzyskaniu świetnego efektu płaskiego oraz umięśnionego brzucha. Być może ta liczba dla niektórych osób wygląda dość zatrważająco, zwłaszcza dla osób bardziej początkujących, jednakże przy odpowiednim przestrzeganiu całego cyklu jest ona całkiem realna. Otóż, na początku tego programu przewidziany jest test. Należy po prostu podejść do niego uczciwie oraz na miarę własnych możliwości, ponieważ nie warto przecież zaczynać takiego cyklu, do którego nie jest się w ogóle fizycznie przygotowanym.

Cykl treningowy

Każdego dnia w ciągu takiego cyklu robimy określoną liczbę brzuszków, na początek zaczynając od liczby, którą już wykonaliśmy podczas naszego wstępnego testu. Jeśli wyszło ich na przykład 13, to zaczynamy od 13-20 powtórzeń. Następnie sześć dni w całym tygodniu przeznaczamy na nasz trening, po czym tego siódmego sprawdzamy, na ile już wzrosły nasze dotychczasowe możliwości, wykonując ponownie maksymalną liczbę spięć naszego brzucha. W dalszej kolejności przechodzimy do następnego etapu, kiedy to udało nam się wykonać więcej brzuszków. Wykonanie aż 300 brzuszków tylko jednego dnia jest jednak ostatecznym celem tego programu.

Jak wykonać 300 brzuszków?

W założeniu całościowe efekty mają być jak najbardziej zauważalne. Oprócz wzmocnienia oraz wyrzeźbienia mięśni, tego rodzaju trening ma przecież zagwarantować spalenie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnić nasz brzuch. W praktyce teg rodzaju program wcale nie odchudza, ponieważ jest on zbyt mało zróżnicowany. Dopiero odpowiednio uzupełniony aerobami, a także stosowaniem odpowiedniej diety z ujemnym bilansem kalorycznym może pozwolić spalić zbędną tkankę tłuszczową.

Dodatkowo jednak można przyspieszyć odchudzanie różnymi ćwiczeniami pobudzającymi metabolizm – na przykład cardio. Mogą być one przynajmniej półgodzinne, intensywny trening cardio lub interwały. Wprawdzie cały ten program 300 brzuszków faktycznie ujędrni nasz brzuch, jednakże nie będzie to aż tak zadowalający efekt jak na przykład przy ćwiczeniu wszystkich partii mięśniowych znajdujących się w tych okolicach. Trzeba jednak pamiętać, że twardy oraz mocny brzuch uzyskamy przez spięcia proste, ale także skośne i poprzeczne. Nie zapominajmy także o głębokich mięśniach brzucha.

Wykonując więc 300 brzuszków naraz należy szczególnie uważać na swój kręgosłup, ponieważ tak duża ilość powtórzeń mocno obciąża nasz odcinek szyjny. Poprawna technika wykonywania brzuszków wprawdzie zapobiegnie kontuzji, jednakże nie wyklucza mocnego nadwyrężenia szyi. Ponadto, brak odpoczynku w trakcie trwania całego cyklu może też doprowadzić do dużego przetrenowania, czego niepożądanym skutkiem będzie mocne wyczerpanie oraz brak motywacji do kontynuowania wszystkich ćwiczeń.

Program 300 brzuszków nie stanowi jednak żadnego cudownego sposobu na odchudzanie ani niestety nie zapewni też najlepszych efektów, ale za to jest on doskonałym wyzwaniem dla osób pragnących sprawdzić swoje wytrzymałościowe możliwości. Zaleca się go jednak raczej osobom wyćwiczonym niż początkującym.

Nie można także zapominać o prawidłowej technice. Najlepiej połóż się na plecach na czymś co jest średnio miękkie – może być to specjalna mata do ćwiczeń, ale też dywan czy koc. Nogi ugnij w kolanach, a stopy oprzyj o podłoże (całą stopą). Natomiast dłonie umieść za głową, ale nie splataj ich. Rozszerz swoje łokcie. Wzrok skieruj na sufit albo po prostu przed siebie. Odcinek lędźwiowy swojego kręgosłupa „przyklej” dokładnie do podłoża.

Napnij swój brzuch. To jest pozycja wyjściowa.Początkujący w czasie wielu spięć mogą trzymać swoje ręce na brzuchu, żeby poczuć pracę mięśni oraz upewnić się w ten sposób, że robią brzuszki dobrze. Następnie zrób wdech, potem wydech i unieś łopatki przynajmniej kilka centymetrów nad ziemię. W momencie już maksymalnego spięcia mięśni brzucha zatrzymaj tę pozycję na 1 sekundę, po czym z wdechem ponownie opuść tułów do pozycji leżącej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ