Jak wspomóc układ kostno-mięśniowy? Wybierz kolagen morski

Wraz z wiekiem tracimy kolagen, który wspomaga układ ruchu. Dlatego warto profilaktycznie spożywać kolagen morski, aby uniknąć chorób i dolegliwości związanych z łamliwymi kośćmi i bolącymi stawami oraz innymi chorobami tkanki łącznej. W ciele człowieka ilość kolagenu jest niemal przez cały czas degradowana, dlatego największy problem z utrzymaniem prawidłowego funkcjonowania narządu ruchu mają osoby starsze.

Kiedy sięgnąć po kolagen morski?

Kolagen morski warto spożywać profilaktycznie przy zwiększonym ryzyku wystąpienia choroby reumatoidalnej, a także w podeszłym wieku.

Jednym ze wskazań do suplementacji kolagenem morskim są choroby zwyrodnieniowe i chrzęstno-stawowe. Warto wiedzieć, że kolagen stanowi około 30% białek w ludzkim organizmie. Można więc sobie łatwo wyobrazić, jakie spustoszenie może wywołać jego degradacja. Cena upływających lat się jest wysoka. Nasze kości są stopniowo pozbawiane wapnia, co ciekawe, proces wytwarzania odpowiedniej struktury kolagenowej ma miejsce w okresie dojrzewania. Jeśli proces ten w jakimś momencie został zaburzony istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wieku starczym będziemy zmagać się z chorobami narządu ruchu.

Miejsca w naszym ciele, w których występuje kolagen:

 • zęby,
 • blizny,
 • błony podstawowe,
 • na powierzchni tętnic,
 • wnętrze żył,
 • wątroba,
 • kości,
 • tkanka podskórna,
 • nerki,
 • skóra,
 • rogówka oka,
 • żołądek,
 • ścięgna,
 • chrząstki stawowe,
 • naczynia krwionośne,

W jaki sposób dochodzi do degradacji kolagenu? Jedną z przyczyn jest obciążenie mechaniczne. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku również niestabilność hormonalna, a także zmiany naczyniowe czy cukrzyca.

Innym wskazaniem są bóle kolan. Ten niezwykły suplement doskonale sprawdza się przy regeneracji po chorobach oraz przebytych operacjach. Kolagen morski pomaga redukować ból kości i stawów. Ponadto, uzyskany ze skóry ryb pływających w morzu, kolagen morski wspaniale wspomaga leczenie stanów zapalnych kości i stawów. Jednym z symptomów alarmujących niedobór kolagenu jest pogorszenie się kondycji włosów, szczególną uwagę warto zwrócić na nadmierne wypadanie. Kolagen morski odpowiednio suplementowany zapobiega nadmiernemu przesuszeniu włosa oraz zmniejsza jego kruchość i łamliwość. Stosując naturalny kolagen morski, możemy w znacznym stopniu poprawić wygląd naszych włosów.

Kolagen w tabletkach. Kiedy potrzebna jest suplementacja?

Kolagen morski w tabletkach zawiera białka kolagenu, które są łatwo rozpuszczalne. Osoby, które mają problemy ze stawami, powinny sięgnąć po naturalny kolagen w tabletkach. Pozwala on skutecznie odbudować chrząstkę stawową. Dzięki temu, że kolagen w tabletkach jest łatwo dostępny, możliwe jest uzupełnienie jego niedoborów. Warto pamiętać, by suplementacji kolagenowej, towarzyszyła zwiększona podaż witaminy C. Dzięki tej witaminie, kolagen morski w tabletkach wchłonie się błyskawicznie. Należy więc zadbać o to, by suplement był wzbogacony np. o wyciąg z aceroli (który dostarcza dużej ilości witaminy C). Jej niedobór hamuje syntezę glicyny, proliny i hydroksyproliny i hydroksylizyny. Kolagen morski zapobiega groźnym infekcjom bakteryjnym, a także mobilizuje układ immunologiczny do walki z innymi patogenami. Kolagen w tabletkach, podawany wraz z witaminą C, pomaga uniknąć szkorbutu. Kolagen morski jako suplement jest również skuteczny przy niwelowaniu efektów starzenia się skóry.

Jakie korzyści dla urody może przynieść naturalny kolagen w tabletkach

Naturalny kolagen w tabletkach pomaga uniknąć cellulitu i zmarszczek. Gdy się starzejemy, spada nam napięcie skóry, przez co staje się ona pomarszczona i wiotka. Aby zapobiec temu stanowi rzeczy, warto zainwestować w naturalny kolagen w tabletkach, który pomoże nam na długo zachować młody i świeży wygląd oraz elastyczną cerę. W szczególności, kolagen morski działa wygładzająco na zmarszczki, a także zapobiega siwieniu. Dzięki regularnej suplementacji kolagenem morskim można w znaczny sposób poprawić kondycję skóry. Ponadto, uzyskiwane są zadowalające rezultaty leczenia cellulitu kolagenem morskim. Włókna kolagenowe mają tendencję do odkładania się w tłuszczu, a kolagen morski pobudza i wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu proces ten jest zmniejszony. Naturalny kolagen w tabletkach wspiera bezproblemowe gojenie się ran, a ponadto powoduje zmniejszenie się blizn i ich wygładzenie. W dodatku, wspomaga wytwarzanie mazi stawowej, która chroni nasze chrząstki, a także wspomaga regenerację uszkodzonych miejsc w naszym ciele. Źródeł kolagenu w pożywieniu jest niewiele, można się go doszukiwać na przykład w kurzych łapkach, żelatynie spożywczej, galaretkach i golonce i podrobach. Cena kolagenu morskiego jest relatywnie niska do korzyści, jakie można osiągnąć stosując suplementację. Kolagen w tabletkach łatwo się przyswaja, dzięki czemu usprawnia i przyspiesza procesy regeneracyjne w organizmie. Naturalny kolagen morski w tabletkach jest sprzymierzeńcem pięknych, długich paznokci Cena kolagenu zależy od ilości i jakości składników, jakie zawarte są w danym suplemencie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ