Jak schudnąć z ud?-doradzamy

Jeśli nie wiesz jak zrzucić nagromadzony tłuszcz wokół ud, to zastosuj się do kilku istotnych zasad. Po pierwsze, warto wykonywać specjalne ćwiczenia, które ułatwią zrzucenie nagromadzonej tkanki tłuszczowej akurat w tej konkretnej części. Uda są niestety uważane za jeden z trudniejszych obszarów ciała pod względem szybkiego odchudzania, między innymi jest tak dlatego, że wiele różnorodnych diet skupia się na okolicy naszego brzucha.

W osiągnięciu pięknych i zgrabnych nóg pomaga jednak właściwa dieta oraz odpowiednie ćwiczenia. Dzięki połączeniu jednego oraz drugiego można szybko uzyskać smukłe nogi, którymi nareszcie można się pochwalić na plaży lub wśród znajomych. Już nie musimy się obawiać, możemy swobodnie wybrać krótką sukienkę bądź wycięty strój kąpielowy.

Czas potrzebny do schudnięcia

Niestety, żeby zrzucić nagromadzony tłuszcz trzeba wykonywać systemtycznie ćwiczenia, a także przestrzegać zmiany w sposobie naszego odżywiania.Jeśli więc stosuje się odpowiednią dietę, to nie pozbawia się swojego organizmu zbyt wielu składników odżywczych, których on po prostu potrzebuje. Bardziej wartościowe diety zawierają przecież warzywa, owoce, a także pieczywo pełnoziarniste, komplet potrzebnych witamin oraz białek. Jeśli nie posiada się pewności co do odpowiedniego zastosowania wybranej diety należy przed jej wprowadzeniem skonsultować się z lekarzem albo z dietetykiem.

Popularną „bolączką” kobiet są od lat szczupłe nogi, które u większości osób są niestety wynikiem tylko i wyłącznie genetycznie mniejszej ilości mięśni, a nie jakiejś małej ilości tłuszczu. Tak więc kobiety z tendencją do tycia w dolnych partiach, czyli nogach, mają w nich też zazwyczaj po prostu więcej mięśni oraz genetycznie łatwiejsze budowanie ich tkanki mięśniowej. Byłoby to więc ogromną stratą w ich przypadku, aby omijać ćwiczeń nóg na siłowni z obawy przed ich nadmiernym rozrostem.

Najlepszym więc sposobem jest zmierzenie grubości swojej fałdy tłuszczu na środku uda i całego obwodu uda oraz późniejsze ćwiczenie nóg w ilości około 15-20 powtórzeń na 1 serię. Istotną rzeczą jest także ignorowanie „wrażenia” wzrostu mięśni przez okres około 6 tygodni.

Najlepsze ćwiczenia na nogi:

-krzyżowanie nóg w pozycji leżącej- leżąc swobodnie na podłodze, ręce należy rozłożyć na boki, w takiej pozycji nogi unieść do góry tak, aby z naszym tułowiem utworzyły kąt 90 stopni. Następnie nogi skrzyżować na zmianę.

-unosząc nogi na siedząco- należy po prostu położyć się na boku, podpierając swój tułów ręką, natomiast drugą rękę położyć wzdłuż na nodze. Nogę natomiast należy unieść na wysokość wynoszącą około 50 cm, następnie powoli opuścić ją, a po wykonaniu takiej serii ćwiczeń jedną nogą, po prostu zamienić stronę.

Jak schudnąć z ud?-doradzamy

Po takim okresie ćwiczeń należy znowu uda zmierzyć i porównać do pierwszego pomiaru.

Taki zabieg pozwala na swobodną, realną ocenę co dzieje się z naszą tkanką tłuszczową ud. A także co dzieje się z naszymi mięśniami. Dzięki temu będziemy mogli w pełni dostosować dalsze postępowanie. Jeśli się w takiej sytuacji stwierdzi wzrost ilości mięśni, natomiast tłuszcz pozostaje niestety na tym samym poziomie należy po prostu odpuścić sobie trenowanie ud, aby ćwiczyć jedynie lekki jogging.

Nie należy jednak zapomnieć o tym, żeby codziennie wypijać co najmniej dwa litry wody w okresie zimowym, natomiast aż trzy litry latem, niezależnie od tego, czy odczuwamy pragnienie, czy też nie. Dodatkowe ilości czystej wody zmniejszają niepożądane zatrzymywanie się płynów w organizmie oraz pomagają zużywać tłuszcz, a w konsekwencji też likwidować cellulit w rejonie ud. Dzięki regularnemu piciu wody możemy więc osiągnąć piękną i bezcellulitową sylwetką. Nikt przecież nie chce mieć na ciele brzydkiej skórki pomarańczowej. Przeszkadza ona chociażby w noszeniu szortów czy krótkich sukienek, nie mówiąc już o stroju kąpielowym.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ