hulajnoga

Nikogo z nas nie dziwi już widok osoby dorosłej przemieszczającej się do pracy na hulajnodze. Dziś, kiedy hulajnogi miejskie cieszą się ogromną popularnością, coraz częściej zastanawiamy się nad tym, czy zakup takiej hulajnogi to dobry pomysł. Oczywiście, te jednoślady nie staną się naszym jednym źródłem transportu, ale mogą stanowić dobrą alternatywę dla samochodów i rowerów.

Rower i hulajnoga zamiast samochodu

Zdecydowania oba te wybory będą lepszym rozwiązaniem od jazdy samochodem na krótkich odcinkach, na przykład: do pracy, sklepu, czy do szkoły. Z góry trzeba założyć, że hulajnoga miejska i rower to sezonowe środki transportu i nie będą za bardzo przydatne kiedy spadnie śnieg, złapie mróz lub będzie ulewny deszcz. Ponieważ jazda jednośladami po śliskiej powierzchni może skończyć się dla nas źle, lepiej w tym czasie skorzystać z komunikacji miejskiej lub własnego samochodu.

Jednak, poza sezonem jesienno-zimowym, powinniśmy spróbować jazdy hulajnogą miejską lub rowerem, bo daje nam to same korzyści. Przede wszystkim wybierając te pojazdy, wybieramy ruch, którego zawsze mamy za mało i którego intensywność z naszym życiu powinniśmy regularnie zwiększać. Druga sprawa, równie ważna i związana z naszym zdrowiem to ekologia. Ani rower, ani hulajnoga miejska nie produkują spalin, przez co mogą być traktowane jako środek transportu przyjazny środowisku. Na koniec należy pamiętać, że poza zakupem tych jednośladów, nie ponosimy dodatkowych kosztów w postaci zużycia paliwa, czy zakupu biletu. Regularnie jeżdżąc do pracy oraz sklepu, jesteśmy w stanie szybko zwrócić sobie koszty zakupy hulajnogi lub roweru. Wygodną hulajnogę miejską znajdziesz np. na stronie       https://sklepsmjsport.pl/pol_m_SPORTY-INDYWIDUALNE_Skating_Hulajnogi-miejskie-3692.html.

Hulajnoga miejska, czy rower?

Wszystko zależy do naszych preferencji, do czego będzie używany sprzęt oraz jakie odległości będziemy pokonywać. Dla przykładu hulajnoga będzie lepszym rozwiązaniem na krótszych dystansach, gdyż jest mniejsza i bardziej mobilna od roweru. Również w sytuacjach, gdy podczas dojazdów używamy także komunikacji, lepiej wybrać hulajnogę miejską, która po złożeniu bez problemu zmieści się obok nas w autobusie. Jeśli nie dysponujemy bagażnikiem rowerowym w samochodzie, to ten środek transportu również będzie lepszy do rekreacji poza miastem. Ponadto hulajnoga kosztuje, mniej więcej, połowę tego, co rower.

Rower zdecydowanie lepiej sprawdzi się podczas dłuższych wycieczek, gdzie mniejszym wysiłkiem i w szybszym tempie pokonamy wyznaczoną trasę. Dodatkowo, rower możemy rozbudować o specjalny sprzęt, dzięki któremu możemy zaplanować kompleksową wycieczkę, bez konieczności angażowania samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ