Stepper do ćwiczeń

Marzysz o zajęciach fitness bez wychodzenia z domu? To możliwe dzięki małym, poręcznym sprzętom, które są dostępne dla każdego! Jednym z nich jest stepper – doskonałe narzędzie ogólnorozwojowe dla różnych partii mięśniowych. Bez problemu możesz zmieścić je nawet w ciasnym mieszkaniu, a niektóre modele po złożeniu, schowasz do szafy lub pod łóżko. Nie wiesz, czy stepper to dobra opcja dla ciebie? Przeczytaj i dowiedz się, czy warto go kupić!

Steppery do ćwiczeń – jakie korzyści niosą?

Pewnie przyszło ci kiedyś pokonać ogromną ilość schodów na raz lub jeździć długo na nartach czy łyżwach – wiesz doskonale, z jakim wysiłkiem się to wiąże. Tak właśnie wygląda ćwiczenie na stepperze. Wszystko odbywa się jednak w miejscu, bez konieczności przemieszczania się. Możesz przeprowadzić trening kiedy chcesz, nawet oglądając ulubiony serial! Stepper działa doskonale na mięśnie nóg i pośladków, wzmacniając je i wysmuklając. Sam ruch przyspiesza pracę serca, a także spalanie tkanki tłuszczowej. W przyjemny sposób można więc zadbać o lepszą kondycję, wydolność organizmu, a także smukłą sylwetkę i silne nogi!

Jakie są rodzaje stepperów do użytku domowego?

Ze względu na rodzaj ruchu wyróżniamy steppery proste i skrętne. Różnią się między sobą budową – prowadzą ruch w innej płaszczyźnie, oddziałując nieco inaczej na dolne partie mięśniowe. Wybór pomiędzy nimi jest kwestią raczej indywidualną, ponieważ oba rodzaje ćwiczeń są skuteczne i dają dobre rezultaty. Poza tym wyróżniamy także stepper z rączkami, z kolumną i pozbawiony wszelkich dodatków. Ten pierwszy umożliwia zaangażowanie do treningu również mięśnie ramion i barków, dzięki unoszeniu stawiających opór linek. Wersja kolumnowa zwykle pojawia się przy stepperach skrętnych. Gwarantuje ona większą stabilizację i bezpieczeństwo.

Najzwyklejszy stepper, składający się jedynie z podestu, odznaczać się będzie niską ceną oraz niezawodnością – brak mechanicznych elementów ogranicza awaryjność. Ćwiczenia polegają na energicznym wchodzeniu i schodzeniu z niego. Minusem będzie nieco większe obciążenie nakładane na stawy kolanowe.

Stepper skrętny a prosty – jakie są różnice?

Steppery proste składają się z dwóch pedałów poruszających się w płaszczyźnie pionowej. Umożliwiają imitowanie wchodzenia po schodach lub wspinaczki górskiej. Oto czym jeszcze się wyróżniają:

  • prosta konstrukcja,
  • ruch pionowy,
  • duży wybór w sklepach,
  • korzystna cena,
  • ćwiczenia na nim są łatwe.

Natomiast steppery skrętne różnią się przede wszystkim płaszczyzną wykonywania ruchu – przypomina on ślizganie się. Czym jeszcze odznacza się na tle innych urządzeń tego typu:

  • ruch jest bardziej skomplikowany, angażuje więcej partii mięśniowych,
  • zwykle jest nieco droższy od innych opcji dostępnych w sklepach.

Niezależnie od tego, czy wolisz stepper prosty, czy skrętny, ogromny wybór sprzętów tego typu znajdziesz m.in. na tej stronie https://www.empik.com/sport/sprzet-fitness/steppery,41170105,s.

Dodatkowe elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów

Steppery posiadają także szereg ulepszeń i dodatkowych gadżetów, na które warto zwrócić uwagę. Mogą one umilić trening, zwiększyć możliwości sprzętu czy uczynić ruch łatwiejszym.

Jednym z nich jest licznik kroków lub dystansu. Pozwala on na kontrolę postępów oraz bicie własnych rekordów. Licznik kalorii natomiast sprawdzi się świetnie dla osób chcących zrzucić wagę lub wykonujących trening cardio. Regulacja oporu z kolei umożliwia ustawianie sobie trudności ćwiczeń – im większy opór, tym mocniej angażujemy mięśnie.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ