Ozonowanie samochodu

Profesjonalna walka z bakteriami, wirusami i innymi patogenami daje zdecydowanie lepsze efekty niż stosowanie amatorskich metod. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, przez co takie usługi, jak ozonowanie, stają się coraz popularniejsze. W poniższym artykule omawiamy ten proces, ze szczególnym naciskiem na oczyszczanie powierzchni i przestrzeni w samochodzie. O czym warto pamiętać?

Ozonowanie w pomieszczeniach – co trzeba wiedzieć?

Warto wyjaśnić, czym jest ozonowanie. Jest to profesjonalny zabieg, który polega na rozpylaniu w pomieszczeniu ozonu – gazu o bardzo silnych właściwościach oczyszczających i bakteriobójczych. Badania dowiodły, że ozon ma o wiele silniejsze i skuteczniejsze działanie niż chlor.

Po rozpyleniu uwalnia on cząsteczkę tlenu, która łączy  się z danym związkiem chemicznym i go neutralizuje. Tym samym ozonowanie pomieszczeń czy ozonowanie samochodu, to doskonały sposób na pozbycie się pleśni oraz grzybów, a także bakterii i wirusów, na przykład po przebytej chorobie.

Ozonowanie mieszkań dobrze sprawdza się również w przypadku osób zmagających się z alergią, ponieważ pozwala szybko pozbyć się roztoczy i innych alergenów. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę na przykład ozonowanie Kielce, to przekonamy się, że sporo osób porusza ten wątek w sieci. Przyczyna jest dość oczywista – to skuteczny sposób, by pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów. Ozon niweluje też nieprzyjemne zapachy. Często polecaną firmą jest na przykład PatronPest.pl.

Poprawne ozonowania samochodu

Generator ozonu wykorzystuje się głównie w pomieszczeniach, ale to nie jedyne miejsce, gdzie ten gaz pomoże nam pozbyć się drobnoustrojów. Ozonowanie aut pomaga w ich dogłębnym oczyszczeniu i zneutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów, które mogą pojawić się zarówno z powodu rzadkiego czyszczenia klimatyzacji, jak i rozlanych napojów, dymu papierosowego, przewożenia zwierząt, czy nagromadzenia resztek jedzenia.

Urządzenia do ozonowania pojazdów to tzw. ozonatory. Wytwarzają one ozon poprzez wykorzystanie światła UV lub tzw. wyładowań koronowych. Występują w dwóch wariantach – do zastosowania wewnątrz lub na zewnątrz samochodu.

Przed ozonowaniem należy przygotować pojazd do zabiegu – dobrze jest pozbyć się źródeł nieprzyjemnych zapachów poprzez przetarcie deski rozdzielczej, wypranie tapicerki czy wyczyszczenie dywaników. Sam proces ozonowania nie jest długi – trwa zazwyczaj ok. godziny, a po jego przeprowadzeniu należy dobrze przewietrzyć wnętrze pojazdu. Zabieg powinni wykonywać fachowcy, którzy zastosują odpowiednią ilość ozonu oraz przeprowadzą zabieg z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Ozonatory do żywności – co je wyróżnia?

Do konserwacji pożywienia używa się często szkodliwych środków chemicznych, których nie pozbędziemy się całkowicie podczas mycia pod bieżącą wodą. Do pozbycia się pestycydów i innych chemikaliów coraz częściej stosuje się ozonatory do żywności.

Umożliwiają one oczyszczenie produktów poprzez zanurzenie ich w wodzie z odpowiednim stężeniu ozonu. Warto podkreślić, że stosowanie takiego urządzenia jest w pełni bezpieczne. Poziom stężenia pierwiastka nie jest szkodliwy dla człowieka, a jednocześnie usuwa sporą ilość substancji, które mogłyby odbić się na naszym zdrowiu negatywnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ